logo

אינדקס הסורגים של ישראל פנה בקלות לבעלי מקצוע מומלצים!

סורגים ישראל > מאמרים > חשיבות סורגים בחדרי ילדים

חשיבות סורגים בחדרי ילדים

מדי שנה, נפגעים ילדים בארץ ובעולם מסכנות, מכשולים ומפגעים שנמצאים בתוך הבית ובסביבתו. החדשות הטובות הן שניתן להפחית או למנוע את הסיכונים האלה, לפציעה ואפילו למוות. זאת, על ידי שימוש באמצעים שיגבירו את בטיחות הילדים בבית, ועל ידי תזכורת קבועה לילדים הגדולים יותר בבית, לשוב ולאבטח מחדש את אמצעי הבטיחות, אם אלה התרופפו או הושבתו.

אמצעי הבטיחות הללו אמורים להיות: 

  • חזקים דיים, על מנת למנוע כל גישה לאזורים מסוכנים לפעוטות בבית (כמו, חלון, מדרגות)

  • ובכול זאת, די קלים לשימוש על ידי המבוגרים בבית.

כדי שאמצעי בטיחות אלה – כמו סורג במדרגות או סורג בחלון חדר הילדים שיגן על הקטנטנים מפני נפילה החוצה, חלילה וחס – יהיו יעילים ובטוחים, חשוב מאוד להתקין אותם כראוי. רתך אלומיניום הוא איש המקצוע שיוכל לדאוג לכך.

שערים בגרם המדרגות

השתמשו בסורגי בטיחות כדי למנוע נפילה במדרגות וכדי למנוע כניסה של ילדים לחדרים ולאזורים אחרים הטומנים בחובם סכנות אפשריות. חפשו סורגי בטיחות שילדים לא יכולים לפתוח בקלות, אבל מבוגרים יכולים לפתוח ולסגור ללא קושי. 

בחלקו העליון של גרם המדרגות השתמשו רק בשער שמחובר לקיר. השתמשו בסורגי בטיחות שעומדים בתקני הבטיחות הנדרשים. הימנעו משערי מדרגות שמאפשרים לילד להכניס את ראשו מבעד לסורגים.

סורגים בחלונות חדר הילדים

בואו נודה בזה, סורגי חלונות הם אביזר קישוטי, אבל השימוש העיקרי בהם הוא לא רק למטרות אסתטיקה. מרבית בעלי הבתים בוחרים להתקין סורגים על חלונות ביתם מסיבות אבטחה, בין אם בגלל שהם גרים בבית פרטי על האדמה, ובין אם הם גרים בדירה שממוקמת בקומות הראשונות של הבניין. 

זה מוביל אותנו להנחה שסורגים חיוניים על מנת לאפשר לנו לחיות חיים בטוחים יותר. ואנחנו ממשיכים לחשוב על סוגי סורגי חלונות שניתנים להתקנה עם כמה שפחות הפרעה לנוף הנשקף מהחלון, כמו גם למראה הכללי של חזית הבית. אבל יש אלמנט נוסף שחשוב לא לשכוח.

צריך להתייחס לסורגים על חלונות הבית לא רק כאמצעי בטיחות מפני סכנות מבחוץ (מניעת פריצה של גורמים עבריינים לתוך הבית), אלא גם כאמצעי בטיחות מפני סכנות מבפנים.

שמענו לא פעם על תאונות חמורות וכואבות שבהן פעוט טיפס על כיסא ליד החלון וצנח למטה. סורגים על חלונות הבית, ובמיוחד על חלונות חדרי הילדים, מסוגלים להגן על הקטנטנים הסקרניים שלנו מפני ההזדמנות לזחול ולהגיע אל החלון הפתוח ללא שום התקן הגנה שיעצור את האסון שעומד להתרחש.

מסיבה זו, סורגים בחלונות, כמו גם סורגים בגרם המדרגות, אמורים להיות מעוצבים באופן שיבטיח ששום ילד לא יוכל להזדחל מבין הסורגים ולמצוא את עצמו מחוץ לחלל הבית. 

הערכת סוג ההגנה הנדרש לכם

לפני שמחליטים להתקין סורגים על החלונות, חשוב להעריך איזה סוג של הגנה נחוץ לכם. האפשרויות כוללות:

  • סורגים בתוך מסגרת החלון 

  • חלונות משוריינים 

  • או אמצעי אזעקה המציעים אלטרנטיבה של חלונות בטיחות ללא סורג, אך מן הסתם לא מתאימים לסורגים שאמורים להגן על הילדים הקטנים שבתוך הבית.

יתכן שתרצו לשלב כמה סוגי מערכות אבטחה, כדי להרגיש מוגנים לחלוטין, תלוי באזור המגורים שלכם או בעיצוב הבית / הדירה שלכם. ההחלטה על סוג ההגנה המתאימה לכם תאפשר לכם לחשב את העלויות ולשקול את החלופות שמתאימות לצרכים ולתקציב שלכם.

יש אנשים שחושבים שהתקנת תריסי הגנה עשויה להספיק. אבל תריסים, כמערכת הגנה, לא מבטיחים בטיחות ולמעשה הסיוע שלהם בהגנה על הבית, הוא קטן מאוד. 

עיצוב מותאם אישית

כאשר בוחרים את סורגי החלונות לבית, יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים, כמו:

  • דגמי הסורגים השונים

  • החומרים מהם ניתן לייצר את הסורגים

כאשר תבחרו בחברה אמינה המתמחה בבנייה ובהתקנת סורגים, תוכלו להכיר את החלופות השונות העומדות בפניכם, ותוכלו גם למצוא את הסורג שמצליח לעמוד בצורה הטובה ביותר בדרישות ההגנה הדרושות לכם, תוך התאמה מלאה לעיצוב הבית או הדירה.

ולאחר שאמרנו את כל הדברים האלה, זכרו ששום אמצעי לא יכול להגן על הפעוט באופן מוחלט, ילדים ידועים בנחישות שלהם להתגבר על כל מכשול, או להסיר אותו. שימו לב!

בחזרה למאמרים >